Archiv

21/09/2018

Září 2018

Dvě první zářiové dekády proběhly ve znamení velmi teplého počasí, proto nebyla ještě zahájena topná sezóna. 

 

V teplárně intenzívně probíhají práce na několika významných investičních akcích. Byla zahájena výstavba Teplovodu Planá nad Lužnicí a již v říjnu 2018 bude připojen první nový zákazník - areál společnosti FMP Assets, a.s. Práce budou pokračovat pokládkou potrubí směrem ke společnosti ELK s.r.o.  

V projektu Fotovoltaická elektrárna s akumulací končí výběrové řízení na dodavatele systému akumulace elektrické energie a v nejbližších dnech bude podepsána smlouva o dílo. Zároveň bude vypsáno výběrové řízení na výstavbu fotovoltaické elektrárny. 

Společnost C-Energy Planá se zapojila do probíhajícího výběrového řízení vypsaného společností Bytes s.r.o. na dodávky tepla do Sídliště Nad Lužnicí a Ústecké Předměstí. 

Jako v několika předešlých letech, i letos podpořila C-Energy Planá finanční částkou tradiční historický festival Táborská setkání.  

Číst méně

17/08/2018

Srpen 2018

Během srpna probíhají na zdroji C-Energy Planá odstávkové práce. Díky variabilitě zařízení nemají tyto práce žádný dopad na dodávky tepla zákazníkům. Během první poloviny měsíce byla provedena plánovaná údržba na uhelných kotlích, odsiřovací jednotce a na parní turbíně. Ve druhé polovině srpna přijdou na řadu plynové motory. Veškeré zařízení tak bude připraveno na následující topnou sezónu. 

Vedle běžných údržbářských činností pokračují investiční projekty - ve fázi realizace je Teplovod Planá, ve fázi přípravy jsou Fotovoltaická elektrárna s akumulací a rozšíření lokální distribuční soustavy. 

 

 

Číst méně

19/07/2018

Červenec 2018

Společnost C-Energy Planá vydala tiskovou zprávu s informací o tom, že zpřístupní svou inovaci spočívající ve spojení provozu turbíny a bateriového úložiště ostatním energetickým společnostem v Česku. Celá tisková zpráva ZDE

 

V areálu C-Energy Planá došlo během posledních měsíců ke dvěma viditelným změnám - byl zprovozněn nový vjezd pro osobním dopravu s přístupem přímo z ulice Průmyslová a byla dokončena demolice budovy bývalé vodárny. 

 

Ohledně investičních projektů - pokračuje výběrové řízení na dodavatele systému akumulace elektrické energie a připravujeme zadávací dokumentaci pro výběr zhotovitele fotovoltaické elektrárny. Tato bude umístěna na dosud nevyužívaném pozemku mezi vlečkou Kovosvit a tratí Praha-ČB. Zhotovitel Teplovodu Planá provádí přípravné práce, přičemž pokládku potrubí zahájí, jakmile získáme pravomocné stavební povolení. První objekty v Plané n. Luž. budou ekologickým teplem ze C-Energy zásobovány již v topné sezóně 2018-19. 

Číst méně

30/05/2018

Květen 2018

Začátkem května jsme podepsali smlouvu se zhotovitelem díla Teplovod Planá nad Lužnicí, společností Jindřich Lachout - MonTop. V rámci projektu bude instalováno přibližně 3,6 km teplovodního potrubí a postavena nová výměníková stanice pára-voda. Cílem je rozšířit systém centrálního zásobování teplem a nahradit stávající lokální zdroje na několika místech v Plané nad Lužnicí a zajistit tak odběratelům ekologický a spolehlivý zdroj tepla za příznivé ceny. Akce bude spolufinancována Evropskou unií, z Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. 

Během května energetický zdroj C-Energy Planá několikrát pomáhal se zajištěním stability české elektrizační soustavy. Všechny služby jsme úspěšně zvládli.

V pátek 20.dubna uspořádalo město Planá nad Lužnicí 2. ročník "Dne země", kterého se stejně jako vloni zúčastnili i zástupci C-Energy Planá s.r.o. Mladí technici z teplárny měli pro děti připravený kvíz na energetické téma a jako odměnu pak perníčky z místní výrobny.

 

 

 

Číst méně

06/04/2018

Duben 2018

Koncem března navštívily zdroj v Plané nad Lužnicí děti z Diakonie Rolnička ze Soběslavi. Během návštěvy se dozvěděly, jak se vyrábí teplo a elektřina, a dle našich informací se jim návštěva velmi líbila. Zde zpráva na jejich webových stránkách Rolnička v teplárně

 

Společnost C-Energy se dohodla se Spolkem dobrovolných hasičů, že finančně podpoří oslavy 150. výročí založení dobrovolné požární ochrany v Táboře, které se budou konat dne 12. května 2018 na Žižkově náměstí v Táboře. 

O týden později pak proběhne další akce, na kterou C-Energy finančně přispěje - a to Mistrovství České republiky v orientačním běhu, který organizuje sportovní klub SC vebr-sport. 

Číst méně

08/03/2018

Březen 2018

Energetický zdroj C-Energy Planá v pátek 2.3.2018 opět pomáhal se zajištěním stability české elektrizační soustavy.

 

Na pokyn dispečinku provozovatele české elektrizační přenosové soustavy ČEPS a.s. byla v 12:25 aktivována celá regulační záloha, která v daném okamžiku činila 48 MW a byla uvolněna za necelých 5 minut. Tento stav trval až do 12:55, kdy došlo opět k deaktivaci a do 5-ti minut byl obnoven původní provozní režim. Výkon 48 MW se dá pro představu přirovnat k 24 000 zapnutých varných konvic.

 

Číst méně

16/02/2018

Únor 2018

C-Energy Planá s.r.o. vypsala v první polovině měsíce tendry na dvě významné zakázky - na instalaci fotovoltaické elektrárny s akumulací a na výstavbu teplovodu do Plané nad Lužnicí. Oba projekty by měly být realizovány během letošního a příštího roku. 

Administrativní pracovníci se po půl roce působení v provizorních prostorách přestěhovali zpět do rekonstruovaných kanceláří (viz foto)

 

 

Budova staré vodárny v prostoru poblíž ulice Průmyslová je již téměř zbouraná. Během následujících dvou měsíců bude zlikvidována hromada suti a v tomto atraktivním místě vznikne pozemek pro případný další rozvoj firmy. 

Zaměstnanci C-Energy Planá přišli s návrhem uspořádat sbírku na pomoc rodině z vyhořelé hájenky z nedalekého Choustníku. K více než 6 tisícům, které mezi sebou pracovníci vybrali, přidala firma stejnou částku a vše odeslala na transparentní účet zřízený obcí.  

Číst méně

18/01/2018

Leden 2018

Rozvojové projekty 
V roce 2018 hodlá společnost C-Energy Planá zrealizovat hned několik významných akcí.

 

Během léta se plánuje zahájení výstavby teplovodu do Plané nad Lužnicí a na Strkov. Moderní, ekologický zdroj  ze C-Energy tak nahradí několik zastaralých, lokálních zdrojů. Další velký chystaný projekt je instalace fotovoltaické elektrárny s akumulací. Díky němu bude C-Energy vyrábět elektřinu ještě ekologičtěji.

V letošním roce se administrativní pracovníci přestěhují do renovovaných kanceláří a také zprovozníme nový vjezd z Průmyslové ulice. Tomuto vjezdu vévodí rotor z původní turbíny, která byla v roce 2015 rekonstruována. 

 

Číst méně