Aktuality

Novinky

20 / 12 / 2018

Prosinec 2018

C-Energy vydala ceník tepelné energie a kondenzátu pro rok 2019. Ceník je k dispozici na stránkách C-Energy v sekci Pro zákazníky - Ceníky. S potěšením můžeme oznámit, že držíme stejné ceny již od roku 2015 a to navzdory stoupajícím cenám emisních povolenek! Takto atraktivní ceny se daří nabízet díky rozmanitosti výrobních zdrojů, které má C-Energy k dispozici, a široké škále obchodních aktivit.

Celá aktualita

23 / 11 / 2018

Listopad 2018

Dne 21. 11. 2018 podepsala společnost C-Energy Planá s.r.o. se společností BYTES Tábor s.r.o. smlouvu o dodávkách tepelné energie na příštích 20 letech na Sídliště Nad Lužnicí a na Ústecké předměstí. O výsledcích soutěžě na dodávky tepla do části Tábora informovala řada médií, mimo jiné také internetový zpravodaj Jižní Čechy Teď, kde byl 20. 11. 2018 publikován tento článek C-Energy Planá vyhrála soutěž o dodávky teplo pro část Tábora. V Plané nad Lužnicí pokračují práce na výstavbě teplovodu, který přivede ekologické, cenově výhodné teplo do města. V současné době probíhá pokládka potrubí za domky v Nové ulici a zároveň se dokončuje protlak pod železniční tratí u nádraží v Plané n. L.

Celá aktualita

29 / 10 / 2018

Dodávky tepla do Tábora

C-Energy Planá zvítězila v zadávacím řízení vypsaném společností BYTES Tábor na "Zajištění dodavatele tepelné energie pro Sídliště nad Lužnicí a Ústecké předměstí v Táboře". Díky tomu budou mít občané města Tábora teplo nejenom levněnší, ale také vyrobené ve výrazně ekologičtějším zdroji. Město Tábor, prostřednictvím své společnosti BYTES Tábor, uspoří v příštích dvaceti letech na dodávkách tepelné energie minimálně 11 milionů Kč ročně, celkem tedy nejméně 220 milionů korun během dvacetiletého kontraktu. Zmíněné úspory vycházejí z porovnání vítězné nabídky C-Energy Planá ve výši 405 Kč za 1 GJ tepla s druhou konkurenční nabídkou od Teplárny Tábor, při očekávané spotřebě tepla uvedené v zadávacím řízení.

Celá aktualita

24 / 10 / 2018

Říjen 2018

S koncem září a příchodem chladnějšího počasí byla zahájena topná sezóna. Během října přibyl ke stávajícím zákazníkům jeden nový - areál společnosti FMP Assets a.s. Na této části nového teplovodu, který bude dál pokračovat do Plané nad Lužnicí a k areálu společnosti ELK s.r.o., byl zahájem zkušební provoz. V současné době pokračuje pokládka potrubí a také se připravuje výstavba protlaku pod nádražím v Plané nad Lužnicí (viz přiložená fotografie).

Celá aktualita

21 / 09 / 2018

Září 2018

Dvě první zářiové dekády proběhly ve znamení velmi teplého počasí, proto nebyla ještě zahájena topná sezóna. V teplárně intenzívně probíhají práce na několika významných investičních akcích. Byla zahájena výstavba Teplovodu Planá nad Lužnicí (na přiložené fotografii stavba výměníkové stanice) a již v říjnu 2018 bude připojen první nový zákazník - areál společnosti FMP Assets, a.s. Práce budou pokračovat pokládkou potrubí směrem ke společnosti ELK s.r.o.

Celá aktualita
Fotovoltaická elektrárna o výkonu 520 kWp v C-Eergy Planá

17 / 08 / 2018

Srpen 2018

Během srpna probíhají na zdroji C-Energy Planá odstávkové práce. Díky variabilitě zařízení nemají tyto práce žádný dopad na dodávky tepla zákazníkům. Během první poloviny měsíce byla provedena plánovaná údržba na uhelných kotlích, odsiřovací jednotce a na parní turbíně. Ve druhé polovině srpna přijdou na řadu plynové motory. Veškeré zařízení tak bude připraveno na následující topnou sezónu.

Celá aktualita

19 / 07 / 2018

Červenec 2018

Společnost C-Energy Planá vydala tiskovou zprávu s informací o tom, že zpřístupní svou inovaci spočívající ve spojení provozu turbíny a bateriového úložiště ostatním energetickým společnostem v Česku.

Celá aktualita

30 / 05 / 2018

Květen 2018

Začátkem května jsme podepsali smlouvu se zhotovitelem díla Teplovod Planá nad Lužnicí, společností Jindřich Lachout - MonTop. V rámci projektu bude instalováno přibližně 3,6 km teplovodního potrubí a postavena nová výměníková stanice pára-voda. Cílem je rozšířit systém centrálního zásobování teplem a nahradit stávající lokální zdroje na několika místech v Plané nad Lužnicí a zajistit tak odběratelům ekologický a spolehlivý zdroj tepla za příznivé ceny. Akce bude spolufinancována Evropskou unií, z Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Celá aktualita

06 / 04 / 2018

Duben 2018

Koncem března navštívily zdroj v Plané nad Lužnicí děti z Diakonie Rolnička ze Soběslavi. Během návštěvy se dozvěděly, jak se vyrábí teplo a elektřina, a dle našich informací se jim návštěva velmi líbila. Zde zpráva na jejich webových stránkách Rolnička v teplárně

Celá aktualita

08 / 03 / 2018

Březen 2018

Energetický zdroj C-Energy Planá v pátek 2.3.2018 opět pomáhal se zajištěním stability české elektrizační soustavy.

Celá aktualita

16 / 02 / 2018

Únor 2018

C-Energy Planá s.r.o. vypsala v první polovině měsíce tendry na dvě významné zakázky - na instalaci fotovoltaické elektrárny s akumulací a na výstavbu teplovodu do Plané nad Lužnicí. Oba projekty by měly být realizovány během letošního a příštího roku. Administrativní pracovníci se po půl roce působení v provizorních prostorách přestěhovali zpět do rekonstruovaných kanceláří (viz foto)

Celá aktualita

18 / 01 / 2018

Leden 2018

Rozvojové projekty V roce 2018 hodlá společnost C-Energy Planá zrealizovat hned několik významných akcí.

Celá aktualita