Ceník na rok 2020

Dnes jsme na našich stránkách zveřejnili ceník tepla a kondenzátu pro rok 2020. Kromě standardních dodávek tepla, v letošním roce rozšířených o nové zákazníky v Plané nad Lužnicí, pokračujeme v realizaci několika investičních akcí.

V polovině měsíce listopadu úspěšně proběhla kolaudace bateriového úložiště a fotovoltaické elektrárny. Obě nová zařízení jsou nyní plně zapojena v komerčním provozu zdroje.

Výstavba haly pro dva nové plynové motorgenerátory se blíží do finiše a zároveň již z norského Bergenu míří do Plané oba vyrobené motory. Lodí byly dopraveny do Hamburku, a dále po Labi do německého Magdeburku. Bohužel kvůli nízkému stavu vody nebylo možno pokračovat až do Mělníka, jak jsme původně předpokládali, ale bylo nutné zajistit silniční dopravu. Silniční přeprava takto velkých zařízení není jednoduchá a vyžaduje řadu speciálních povolení.

V nejbližších dnes bude také uvedena do provozu malá pilotní jednotka na energetické využití plastových odpadů Evecont. Věříme, že její provoz se osvědčí a podobné typy zařízení brzy najdou uplantnění v dalších místech. 

Byla dokončena obnova a rekonstrukce tepelných rozvodů v areálu Kovosvit MAS. V rámci tohoto projektu bylo vyměněno velmi ztrátové staré potrubí za nové, díky němuž zákazník, společnost Kovosvit MAS, významně sníží své výdaje za tepelnou energii. V

Realizace navazujícího projektu - výstavba horkovodního potrubí na Sidliště Nad Lužnicí pokračuje vrtáním protlaku pod halou házené v Sezimově Ústí a pod železničním koridorem. Zároveň byly zahájeny zemní práce na Sidlišti nad Lužnicí v blízkosti točny MHD. 

Zpět na přehled