Investiční projekty a E.ON Energy Globe

Společnost C-Energy Planá v současné době realizuje několik významných investičních projektů:

 Horkovod Tábor - jak jsme uvedli v aktualitě ze začátku června - 1 část potrubní trasy již byla zprovozněna a nyní probíhá příprava na budování 2. etapy, která propojí Sídliště Nad Lužnicí s Ústeckým předměstím. Děkujeme za toleranci a pochopení všem občanům Tábora a Sezimova Ústí, kterých se výstavba potrubní trasy dotkla tak, že jim byl dočasně ztížen přístup k jejich domům či firmám. Bohužel nebylo možno pokládat a zahrnovat malé úseky, protože pro zajištění maximální spolehlivosti horkovodní trasy bylo nutno položit dlouhé úseky, ty následně napustit horkou vodou, předehřát a teprve v tomto stavu potrubí zasypávat. 

Plynové motory PM 5+6 - tyto nejmodernější plynové kogenerační jednotky (první svého druhu dodané firmou Rolls Royce) jsou již v provozu a jednak poskytují služby výkonové rovnováhy a jednak částečně plní dodávky do nově připojeného sídliště v Táboře. Na přilžené fotografii je nová strojovna plynových motorů. 

Rozvodna 22 kV - v současné době končí výstavba nové 22 kV rozvodny; na ni naváže pokládka vysokonapěťových kabelových tras, díky kterým dojde k rozšíření lokální distribuční soustavy provozované společností C-Energy Planá.  

Stále ještě můžete pro moderní zdroj v Plané nad Lužnicí hlasovat v soutěži E.ON Energy Globe . Budeme velmi rádi, dáte-li nám svůj hlas. 

Zpět na přehled
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.