Investiční projekty - aktuální stav

Letošní jaro je v C-Energy především ve znamení příprav na velké investiční projekty, jejichž realizace začne v létě 2021 a bude pokračovat několik následujících let. Zároveň se dokončuje velká investiční akce Horkovod Tábor a v únoru byla dokončena série menších projektů v rámci dotační akce Modernizace LDS. V první polovině letošního roku bude také dokončena fúze s Teplárnou Tábor a.s.

Výstavba horkovodního potrubí ze zdroje v Plané nad Lužnicí na Ústecké předměstí je téměř dokončena. Zhotovitel, firma Metrostav, dokončuje terénní a sadové úpravy podél trasy 2.etapy horkovodu, tj. mezi Sídlištěm Nad Lužnicí a tzv. Kopečkem. 

Cílem projektu Modernizace LDS bylo posílení variability provozu lokální distribuční sítě, rozšíření funkcí provozně technického systému a nákupu přístrojů pro zvýšení přesnosti měření kvality el. energie. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Zároveň probíhají intenzívní přípravy na rekonstrukci veškerých primárních parních rozvodů tepla v Táboře na horkovodní. Díky tomu dojde k významnému snížení ztrát v tepelných rozvodech. V současné době pracují projektanti na dokumentaci a na některé etapy již probíhají výběrová řízení. Vybraní zhotovitelé zahájí práce koncem jara tohoto roku. Celá konverze rozvodů by měla být dokončena v roce 2023.

Probíhá také tendr na rekonstrukci stávajících kotlů K5 a K6 na spalování dřevní biomasy. Kotle budou spalovat odpadní dřevní biomasu z lesů a pil v blízkém okolí C-Energy. Zhotovitel tohoto díla by měl být dle harmonogramu vybrán začátkem léta 2021 a realizace proběhne ve dvou etapách v roce 2021 a 2022. 

Významné změny se chystají také v areálu táborského zdroje, jehož dodávky budou z větší části nahrazeny teplem z Plané nad Lužnicí.

Více informací o chystaných projektech a inovacích naleznete v článku C-Energy opustí jako první spalování uhlí, pokračuje v inovacích a pouští se do moderních technologí, který vyšel v Magazínu českého průmyslu, obchodu, doprava a stavebnictví - Czech Industry 

Zpět na přehled
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.