Kromě standardního provozu pokračuje v C-Energy realizace investičních projektů.

Horkovod Tábor - na potrubní trase propojující zdroj v Plané nad Lužnicí se Sídlištěm Nad Lužnicí intenzívně probíhají výkopové práce, pokládka potrubí a spojkování jednotlivých kusů. Výkopy zůstávají zatím otevřené, protože pro zajištění dlouhé životnosti potrubí je nejvhodnější celé potrubí nejprve napustit horkou vodou, nahřát a teprve v tomto stavu zasypat.

Plynové motorgenerátory 5+6 - zkušební provoz nových plynových motorgenerátorů značky Rolls Royce začal na konci ledna letošního roku. Tato zařízení rozšířila řadu 4 plynových motorů, které v C-Energy provozujeme již od roku 2015. Za zmínku jistě stojí, že v případě motorů 5+6 se jedná o první dva kusy nového typu motoru z dílny Rolls Royce s větším výkonem. V současné době probíhá ladění a propojování se spalinovými kotli, díky nimž bude výroba energií účinnější. 

Evecont - prototypová spalovací jednotka pro ekologickou likvidaci plastového odpadu úspěšně prošla spalovací zkouškou s biomasou a nyní probíhají první dny, kdy se spaluje plastový odpad.  Z fotografie je patrné, že se jedná o kontejnerové provedení, tj. zařízení bude snadno instalovatné bez větších nároků na výběr místa. 

Zpět na přehled
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.