Výstavba horkovodu Tábor

Výstavba horkovodu do Sídliště nad Lužnicí se po Vánocích naplno rozjela na několika místech plánované trasy. Po zdržení způsobeném složitým hloubením protlaků pod železničním koridorem za halou házené v Sezimově Ústí a pod ulicí Rudé Armády, kdy bylo z důvodu přítomnosti skalnatých masivů nebylo možno provést protlaky strojně, ale bylo nutno postupovat hornickým způsobem, tj. ručním kopáním v chráničce o průměru menším než 1 metr.

Další složité místo na trase představuje Kozský potok, pod nímž nebylo možno vybudovat protlak a v současné době provádí realizační firma překop koryta včetně provizorního převedení toku potoka. Zde fotografie z různých míst výstavby - přeložka koryta Kozského potoka, předizolované potrubí připravené ke svaření a zásypu.

Již dokočena je výměna teplovodního potrubí v areálu Kovosvit, kudy jednak vede páteřní potrubí pro dodávky do táborských čtvrtí a jednak zde byla provedena výměna starých ztrátových rozvodů za nové. 

Zpět na přehled
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.