C-Energy Planá vloni proinvestovala 700 milionů korun, tržby společnosti dosáhly takřka 2 miliardy korun

Tržby největší ryze jihočeské energetické společnosti C-Energy Planá dosáhly v loňském roce 2 miliard korun. Společnost dokázala v srpnu 2022 v Plané nad Lužnicí jako první zdroj svého druhu v České republice zcela ukončit spalování uhlí a kompletně jej nahradila dřevní biomasou.

„Dlouhodobé investice do modernizace zdroje a zvýšení jeho flexibility nám pomohly vypořádat se s enormním nárůstem cen vstupů, aniž bychom museli zásadně zdražovat služby pro zákazníky. Ceny pro odběratele jsme udrželi na stejné úrovni po celý rok 2022. Zároveň jsme pokračovali v ekologizaci zdroje. Podařilo se nám dotáhnout projekt ukončení spalování uhlí v Plané nad Lužnicí a v Táboře jsme zásadně pokročili s konverzí rozvodů tepla, které nám pomohou snížit ztráty při distribuci tepla k zákazníkům,“ uvedl Ivo Nejdl, jednatel C-Energy Planá.

 

Do technologií a environmentálních projektů investovala společnost v loňském roce 700 milionů korun. Letos by se měly investice zvýšit na 1,2 miliardy korun, v roce 2024 pak přesáhnou 1 miliardu. Nárůst očekávaných investic souvisí s realizací druhého bateriového úložiště, které bude kapacitou největší v České republice, a s vybudováním moderního záložního zdroje v Táboře. V roce 2025 pak společnost plánuje postavit v Plané nad Lužnicí nový fluidní kotel, který bude spolu-spalovat směsný komunální odpad a odpadní dřevní biomasu.

Zpět na přehled