Michal Šušák

Michal Šušák

Michal Šušák stál ve druhé polovině 90. let u zrodu kapitálového trhu v České republice. Dnes investuje a aktivně se podílí na řízení vlastních investičních projektů v oblasti energetiky a nemovitostí. 

Po absolvování VŠE v Praze zahájil svou kariéru v bankovním sektoru. Postupně pracoval pro Živnostenskou banku (dnes Unicredit Bank) a Citibank, kde se specializoval na obchodování s měnami a finančními deriváty. V roce 1994 se stal viceprezidentem investiční divize banky Credit Suisse, kde se aktivně podílel na vzniku českého kapitálového trhu (pod jeho vedení byla na trhu uvedena například první emise dluhopisů s fixním výnosem denominovaná v CZK pro společnosti OKD a ČEZ, první emise s plovoucím kuponem FRN pro Glaverbel či první emise bankovního podřízeného dluhu pro Komerční banku).

V letech 1997/1998 působil Michal Šušák v londýnské centrále Credit Suisse, kde byl zodpovědný za projekty financování a emise dluhopisů pro korporace a vlády v regionu střední a východní Evropy. V roce 1998 se stal ředitelem české pobočky Credit Suisse v Praze zodpovědným za oblast investičního bankovnictví nejprve v České republice a na Slovensku, později pak i za celou střední a východní Evropu včetně postsovětských států kromě Ruska. Byl zodpovědný za koordinaci týmů Credit Suisse, které poskytovaly poradenství v oblasti privatizací – mezi nejvýznamnější transakce patřilo poradenství Erste Bank při převzetí České spořitelny. Po návratu do londýnské centrály Credit Suisse v roce 2001 koordinoval z pozice výkonného ředitele například poradenství Vládě Slovenské republiky při privatizaci SPP (Slovenský Plynárenský Priemysel), řídil významné privatizační projekty na Slovensku, Ukrajině, v Bulharsku a Rumunsku i České republice – zde například koordinoval poradenské služby Vládě ČR při prodeji společnosti Český Telecom do rukou španělské Telefónica.

V roce 2006 opustil po 12 letech Credit Suisse a převzal řízení private equity fondu PPF Investments v Londýně. PPFI byla vytvořena jako společnost tzv. privátního kapitálu a investovala do různých projektů v regionu střední a východní Evropy a v Číně. Po necelých třech letech založil Michal Šušák v roce 2009 spolu s Ivo Nejdlem investiční společnost Carpaterra Capital Partners.

Více informací naleznete také na stránkách Wikipedia.