Postup prací na investičních projektech

S blížícím se jarním počasím se opět rozběhly práce na projektu Konverze Tepla. V současné době probíhají práce na jordánské hrázi; potrubí je umístěno v chodníku, nicméně práce není možno provést bez občasného omezení dopravy, protože manipulační techniku nelze postavit jinde než v jízdním pruhu. Všem řidičům děkujeme za trpělivost a pochopení. Zároveň probíhá pokládka potrubí v prostoru botanické zahrady (viz foto).

 

Za jordánskou hrází bude na nový horkovod připojena budova Střelnice a potrubí bude dále pokračovat přes silnici na dvůr Gymnázia Pierra de Coubertina. Během letních a podzimních měsíců roku 2022 budou práce pokračovat přes nové město až k autobusovému nádraží.

Již od loňského roku probíhá též výměna starého poruchového horkovodu v trase od VS26 v Husinecké ulici do areálu Teplárny Tábor. V současné době probíhají práce v prostorách firmy B+J Power na Chýnovské ulici (viz foto).

Zároveň se rozběhne druhá etapa projektu výměny parovodních sítí v jižní a východní části města. Zde budou práce zahájeny na trase od OD Tesco ke StopShopu.

 V areálu teplárny v Plané nad Lužnicí pokračuje projekt Konec uhlí v Plané. Přestavba jednoho kotle je již dokončena a je provozován na štěpku. V létě letošního roku bude zcela ukončen uhelný provoz a v obou stávajících kotlích se bude jako palivo používat výhradně dřevní štěpka.  

 

Výkopové práce v B+J

Zpět na přehled