Tiskové zprávy

14 / 06 / 2023

C-Energy Planá vloni proinvestovala 700 milionů korun, tržby společnosti dosáhly takřka 2 miliardy korun

Tržby největší ryze jihočeské energetické společnosti C-Energy Planá dosáhly v loňském roce 2 miliard korun. Společnost dokázala v srpnu 2022 v Plané nad Lužnicí jako první zdroj svého druhu v České republice zcela ukončit spalování uhlí a kompletně jej nahradila dřevní biomasou.

Celá zpráva

18 / 05 / 2023

C-Energy podala žádost o posouzení vlivu na životní prostředí pro nový fluidní kotel, který umožní energeticky využívat odpad z okolí

Společnost C-Energy Planá zahájila povolovací proces pro rozšíření současných technologií o nový kotel, díky kterému bude v Plané nad Lužnicí možné od roku 2027 získávat energii ze směsného komunálního odpadu a odpadní dřevní hmoty s původem v blízkém okolí energetického zdroje. Nový kotel nahradí dva stávající kotle v areálu bývalé Teplárny Tábor, které spalují hnědé uhlí, topný olej a hnědouhelný dehet.

Celá zpráva

15 / 12 / 2022

C-Energy Planá udrží dostupnost tepla, ceny pro rok 2023 se zvýší podle produktu maximálně o 9,6 procenta

C-Energy Planá udrží dostupnost tepla, ceny pro rok 2023 se zvýší podle produktu maximálně o 9,6 procenta Ceny tepla v systému centrálního zásobování v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí se zvýší od 1. ledna 2023 z důvodu zásadního růstu cen vstupů pro jeho výrobu. Ceníková cena za 1 GJ dodaného tepla pro městské distribuční společnosti i přímé zákazníky z řad firem a podnikatelů však poroste významně pomaleji. V závislosti na typu produktu zaplatí zákazníci maximálně o 9,6 procenta více.

Celá zpráva

06 / 06 / 2022

C-Energy ceny tepla do konce roku nezmění, v srpnu ukončí spalování uhlí v Plané nad Lužnicí

C-Energy Planá nepřistoupí do konce roku 2022 ke zvýšení cen tepla, které dodává všem svým zákazníkům v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí. Stabilizaci cen umožnil úspěšný postup dvou významných projektů – ukončení spalování uhlí a výměna zastaralých parovodních rozvodů tepla moderním horkovodním potrubím na území Tábora. Cena tepla v primárních rozvodech tepla zůstane do konce roku 2022 nezměněna. Přestože od poloviny roku 2021 rostou ceny vstupů v teplárenském odvětví až trojciferným tempem, přistoupila C-Energy Planá ke zvýšení cen od 1. ledna 2022 jen o 6,5 %. Šlo o jeden z nejnižších nárůstů ceny pro rok 2022 v rámci celé České republiky.

Celá zpráva