Tiskové zprávy

15 / 12 / 2022

C-Energy Planá udrží dostupnost tepla, ceny pro rok 2023 se zvýší podle produktu maximálně o 9,6 procenta

C-Energy Planá udrží dostupnost tepla, ceny pro rok 2023 se zvýší podle produktu maximálně o 9,6 procenta Ceny tepla v systému centrálního zásobování v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí se zvýší od 1. ledna 2023 z důvodu zásadního růstu cen vstupů pro jeho výrobu. Ceníková cena za 1 GJ dodaného tepla pro městské distribuční společnosti i přímé zákazníky z řad firem a podnikatelů však poroste významně pomaleji. V závislosti na typu produktu zaplatí zákazníci maximálně o 9,6 procenta více.

Celá zpráva

06 / 06 / 2022

C-Energy ceny tepla do konce roku nezmění, v srpnu ukončí spalování uhlí v Plané nad Lužnicí

C-Energy Planá nepřistoupí do konce roku 2022 ke zvýšení cen tepla, které dodává všem svým zákazníkům v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí. Stabilizaci cen umožnil úspěšný postup dvou významných projektů – ukončení spalování uhlí a výměna zastaralých parovodních rozvodů tepla moderním horkovodním potrubím na území Tábora. Cena tepla v primárních rozvodech tepla zůstane do konce roku 2022 nezměněna. Přestože od poloviny roku 2021 rostou ceny vstupů v teplárenském odvětví až trojciferným tempem, přistoupila C-Energy Planá ke zvýšení cen od 1. ledna 2022 jen o 6,5 %. Šlo o jeden z nejnižších nárůstů ceny pro rok 2022 v rámci celé České republiky.

Celá zpráva

08 / 12 / 2021

Navzdory skokovému růstu ceny emisních povolenek a plynu vzroste cena tepla od C-Energy v roce 2022 jen o 6,5 %

Společnost C-Energy Planá zvýší od 1. ledna 2022 ceníkové ceny tepla o 6,5 %, přestože ceny vstupů rostou dvouciferným tempem. Cena za 1 GJ tepla se v závislosti na typu produktu zvýší od 20 do 30 Kč bez DPH. Pro průměrnou domácnost v Táboře, která odebírá centrální teplo přes městskou společnost BYTES Tábor, se zvýší roční náklady na teplo řádově o 800 Kč. Růst cen tepla na Táborsku je tak jedním z nejnižších v celé České republice.

Celá zpráva

01 / 09 / 2021

C-Energy propojila páteřní horkovodní soustavu Tábora se sítěmi v Plané nad Lužnicí a v Sezimově Ústí, dalším občanům Tábora díky tomu od srpna klesla cena za teplo

Společnost C-Energy Planá dokončila propojení páteřní horkovodní soustavy v Táboře s horkovodní soustavou v Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí. Teplo obsažené v horké vodě pro topení i ohřev teplé užitkové vody tak může odebírat z energetického zdroje C-Energy v Plané nad Lužnicí další část odběratelů v Táboře. Zároveň od začátku srpna zaplatí tito odběratelé nižší cenu za odebrané teplo.

Celá zpráva