Tiskové zprávy

08 / 12 / 2021

Navzdory skokovému růstu ceny emisních povolenek a plynu vzroste cena tepla od C-Energy v roce 2022 jen o 6,5 %

Společnost C-Energy Planá zvýší od 1. ledna 2022 ceníkové ceny tepla o 6,5 %, přestože ceny vstupů rostou dvouciferným tempem. Cena za 1 GJ tepla se v závislosti na typu produktu zvýší od 20 do 30 Kč bez DPH. Pro průměrnou domácnost v Táboře, která odebírá centrální teplo přes městskou společnost BYTES Tábor, se zvýší roční náklady na teplo řádově o 800 Kč. Růst cen tepla na Táborsku je tak jedním z nejnižších v celé České republice.

Celá zpráva

01 / 09 / 2021

C-Energy propojila páteřní horkovodní soustavu Tábora se sítěmi v Plané nad Lužnicí a v Sezimově Ústí, dalším občanům Tábora díky tomu od srpna klesla cena za teplo

Společnost C-Energy Planá dokončila propojení páteřní horkovodní soustavy v Táboře s horkovodní soustavou v Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí. Teplo obsažené v horké vodě pro topení i ohřev teplé užitkové vody tak může odebírat z energetického zdroje C-Energy v Plané nad Lužnicí další část odběratelů v Táboře. Zároveň od začátku srpna zaplatí tito odběratelé nižší cenu za odebrané teplo.

Celá zpráva

23 / 02 / 2021

C-Energy přijala strategii Planá 2025: cílem je opustit spalování uhlí při současném snížení emisí CO2 o 92 procent do roku 2025

Společnost C-Energy Planá, která vlastní energetické zdroje v Plané nad Lužnicí a Táboře a je největším dodavatelem tepla a energií v regionu Táborsko, přijala strategii Planá 2025. Jejím cílem je při udržení konkurenceschopnosti a cenové dostupnosti tepla zcela opustit spalování uhlí a snížit do roku 2025 emise CO2 ze současných 120 tisíc na 11 tisíc tun za rok. Zásadní snížení emisí přinese již první etapa celé strategie, nahrazení spalování uhlí odpadní dřevní biomasou z regionu. Ukončení spalování uhlí přinese již v topné sezóně 2022/2023 snížení emisí o řádově 90 procent.

Celá zpráva

13 / 05 / 2020

C-Energy získala certifikaci a jako první využívá velkokapacitní baterii pro služby výkonové rovnováhy

Společnost C-Energy Planá obdržela certifikaci velkokapacitního bateriového úložiště, která umožňuje zařazení baterie do služby minutové zálohy (mFRP) a sekundární regulace (aFRP). Baterie o výkonu 4MW a kapacitě 2,5 MWh již předtím prošla úspěšným testováním. C-Energy tak jako první spustila její plný provoz pro pokrytí služeb výkonové rovnováhy.

Celá zpráva