Archiv

06/04/2018

Duben 2018

Koncem března navštívily zdroj v Plané nad Lužnicí děti z Diakonie Rolnička ze Soběslavi. Během návštěvy se dozvěděly, jak se vyrábí teplo a elektřina, a dle našich informací se jim návštěva velmi líbila. Zde zpráva na jejich webových stránkách Rolnička v teplárně

 

Společnost C-Energy se dohodla se Spolkem dobrovolných hasičů, že finančně podpoří oslavy 150. výročí založení dobrovolné požární ochrany v Táboře, které se budou konat dne 12. května 2018 na Žižkově náměstí v Táboře. 

O týden později pak proběhne další akce, na kterou C-Energy finančně přispěje - a to Mistrovství České republiky v orientačním běhu, který organizuje sportovní klub SC vebr-sport. 

Číst méně

08/03/2018

Březen 2018

Energetický zdroj C-Energy Planá v pátek 2.3.2018 opět pomáhal se zajištěním stability české elektrizační soustavy.

 

Na pokyn dispečinku provozovatele české elektrizační přenosové soustavy ČEPS a.s. byla v 12:25 aktivována celá regulační záloha, která v daném okamžiku činila 48 MW a byla uvolněna za necelých 5 minut. Tento stav trval až do 12:55, kdy došlo opět k deaktivaci a do 5-ti minut byl obnoven původní provozní režim. Výkon 48 MW se dá pro představu přirovnat k 24 000 zapnutých varných konvic.

 

Číst méně

16/02/2018

Únor 2018

C-Energy Planá s.r.o. vypsala v první polovině měsíce tendry na dvě významné zakázky - na instalaci fotovoltaické elektrárny s akumulací a na výstavbu teplovodu do Plané nad Lužnicí. Oba projekty by měly být realizovány během letošního a příštího roku. 

Administrativní pracovníci se po půl roce působení v provizorních prostorách přestěhovali zpět do rekonstruovaných kanceláří (viz foto)

 

 

Budova staré vodárny v prostoru poblíž ulice Průmyslová je již téměř zbouraná. Během následujících dvou měsíců bude zlikvidována hromada suti a v tomto atraktivním místě vznikne pozemek pro případný další rozvoj firmy. 

Zaměstnanci C-Energy Planá přišli s návrhem uspořádat sbírku na pomoc rodině z vyhořelé hájenky z nedalekého Choustníku. K více než 6 tisícům, které mezi sebou pracovníci vybrali, přidala firma stejnou částku a vše odeslala na transparentní účet zřízený obcí.  

Číst méně

18/01/2018

Leden 2018

Rozvojové projekty 
V roce 2018 hodlá společnost C-Energy Planá zrealizovat hned několik významných akcí.

 

Během léta se plánuje zahájení výstavby teplovodu do Plané nad Lužnicí a na Strkov. Moderní, ekologický zdroj  ze C-Energy tak nahradí několik zastaralých, lokálních zdrojů. Další velký chystaný projekt je instalace fotovoltaické elektrárny s akumulací. Díky němu bude C-Energy vyrábět elektřinu ještě ekologičtěji.

V letošním roce se administrativní pracovníci přestěhují do renovovaných kanceláří a také zprovozníme nový vjezd z Průmyslové ulice. Tomuto vjezdu vévodí rotor z původní turbíny, která byla v roce 2015 rekonstruována. 

 

Číst méně