Archiv

04/04/2019

Duben 2019

Topná sezóna se chýlí ke konci, ale o to intenzívněji se rozjely práce na investičních projektech. 

Plynové motorgenerátory: Probíhá realizace spodní stavby nové plynové strojovny a kotelny - betonáž základů. Probíhají přípravy pro zajištění dopravy technologického zařízení z norského výrobního závodu. 

Fotovoltaická elektrárna s akumulací: Terénní úpravy na pozemku mezi vlečkou Kovosvit a železničním koridorem byly ukončeny a brzy začne instalace technologie. Uvnitř areálu C-Energy probíhá výstavba spodní stavby pod technologii bateriového systému akumulace elektřiny. Samotná technologie bude dodána v druhé polovině dubna. 

Teplovod Planá: Pokračuje výstavba potrubí v prostoru za nádražím ČD v Plané nad Lužnicí. Brzy začne pokládka potrubí v ulici Strkovská, což zapřičiní dopravní omezení v části této místní komunikace. Všem řidičům i chodcům se tímto omlouváme. Doba trvání prací bude v maximální možné míře zkrácena. 

C-Energy plánuje účast na plánském Dni země a věříme, že naše prezentace zaujme děti stejně jako v předešlých letech. 

Jako každoročně přispívá i letos C-Energy na činnost různých sportovních klubů - v posledních týdnech např.  HC Tábor a TJ Spartak Sezimovo Ústí. 

Číst méně

08/02/2019

Únor 2019

Kromě běžného zimního provozu zdroje pokračují na začátku roku 2019 práce na realizaci tří hlavních investičních projektů: 

Teplovod Planá - v současné době probíhá pokládka potrubí na území města Planá nad Lužnicí, konkrétně za domy v  Nové ulici a podél železniční trati v prostoru za nádražím ČD. 

Fotovoltaická elektrárna s akumulací - firma Bartoň DM s.r.o. provádí terénní úpravy na pozemku mezi vlečkou Kovosvit a železničním koridorem Praha - ČB, kde budou umístěné fotovoltaické panely. Uvnitř areálu C-Energy brzy začne výstavba základové desky pro umístění kontejneru s baterií.

Plynové motorgenerátory 5+6 - na konci ledna byly zahájeny stavební práce a probíhá pilotáž (viz foto). Na konci února bude zahájena spodní stavba. Zároveň se v norském Bergenu v závodě Rolls Royce již vyrábějí dva motory, každý o výkonu 11,5 MW. Díky nim si C-Energy rozšíří škálu služeb, které může poskytovat v oblasti dodávek elektrické energie a stabilizace elektrizační soustavy. 

 

Během února bude vypsáno výběrové řízení na výstavbu horkovodního potrubí, které zajistí dodávky tepla do Sídliště Nad Lužnicí a na Ústecké Předměstí. 

Číst méně