Slavnostní představení největšího bateriového úložiště v ČR

V pátek 20. 9. 2019 bylo v areálu C-Energy slavnostně představeno největší bateriové úložiště v České republice. Úložiště má výkon 4 MW a kapacitu 2,5 MWh. Pro energetický zdroj C-Energy přináší celou řadu funkcionalit, včetně zvýšení flexibility stávajících generátorů.

Akce se zúčastnili Karel Havlíček, ministr průmyslou a obchodu ČR, Stanislav Trávníček, předseda Rady Energetického regulačního úřadu, Tomáš Hüner, ředitel Siemens Smart Infrastructure, Jan Fousek, výkonný ředitel Asociace pro akumulaci a baterie a řada dalších hostů. 

C-Energy očekává hlavní přínos baterií v rámci dodávek do lokální distribuční soustavy v průmyslové zóně v Plané nad Lužnicí a v posílení služeb výkonové rovnováhy. Další významnou funkcí je schopnost úložiště poskytnout první napětí pro start ze tmy energetického zdroje a následné zajištění ostrovního provozu. Baterie bude dobíjena jak z generátorů elektřiny a také z fotovoltaické elektrárny, která byla vybudována v blízkosti bateriového úložiště. Více informací najdete v tiskové zprávě. Zajímavé informace zazněly také v reportáži na ČT24.

Zpět na přehled